Geografų naktys

geo4
geo5
geo6

Naktį iš balandžio 12 į 13 dieną Panevėžio gamtos mokyklos būrelio „Žalieji atradimai“ nariai nemiegojo. Kartu su Panevėžio „Vilties“, „Žemynos“ ir „Ąžuolo“ progimnazijų mokiniais ir geografijos mokytojais jie šventė Geografijos naktį Krekenavos regioniniame parke. Geografijos naktis Lietuvoje vyko 6-ą, o pasaulyje 8-ą kartą.
Tik atvykę ir pasigrožėję bundančia gamta Nevėžio slėnyje, gavome geografinių koordinačių užduotis, kurias turėjome atlikti žygio metu. Keliaudami pėsčiomis aplankėme Slabados malūno likučius ir Akmens mėnulio parką, stebėjome Nevėžio senvagėse plaukiojančias gulbes. Kadangi netrūko nei geros nuotaikos, nei energijos, užduotys buvo atliktos ir 13 km ėjimas pėsčiomis sėkmingai įveiktas. Grįžę jau sutemus jaukiai vakarojome prie laužo, užkandžiavome, žaidėme. Dauguma miegoti nesiruošė.
Lankytojų centre tyrinėjome interaktyvią ekspoziciją, kurioje kaskart galima atrasti kažką nauja, žaidėme komandinius žaidimus, žiūrėjome gamtosauginį filmą „Sengirė“, kol išaušo rytas. Oras buvo gaivus po lietaus ir, prieš išvykdami namo, dar galėjome pasėdėti lauke ramiai gerdami arbatą ir klausydamiesi bundančios gamtos garsų ar nuo apžvalgos bokšto pasigrožėti nuostabiu Nevėžio slėniu.
Už ypatingą naktį dėkojame Krekenavos RP lankytojų centrui ir jo administratorei Vaidai Basijokienei.