Sensorinio skaitymo užsiėmimas

sens2
sens3
sens4

2024 m. kovo 28 d. Gamtos mokykloje vyko sensorinis skaitymas pagal Nicola Kinnear knygą „Kaip kiškis mokėsi drąsos". Užsiėmimą vedė Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos filialo „Židinys" bibliotekininkė Edita Balčiūnienė. Užsiėmime dalyvavo Panevėžio r. Dembavos progimnazijos ir Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos 1-2 klasių mokiniai.
Sensorinis skaitymas – tai skaitymas pasitelkiant visus penkis žmogaus pojūčius (klausos, regėjimo, uoslės, lytėjimo, skonio). Tokio užsiėmimo metu lavinami vaikų socialiniai, emociniai, kalbos ir pažinimo įgūdžiai. Vaikai geriau suvokia skaitomą tekstą. Mokiniai skaitymo procese yra ne tik klausytojai, bet ir aktyvūs dalyviai. Užsiėmimo metu buvo mokomasi emocijų pažinimo, pojūčių lavinimo, pykčio ir streso valdymo technikų. Praktinėje dalyje vaikai iš popieriaus gamino zuikučius, kurie primins skaitytą istoriją ir patirtus pojūčius.