Renginys vaikams „Šventas Martynas“

Martynas1
Martynas2
Martynas3
Martynas4
Martynas5

„Kas pasidalina su kitu, tas laimi“ šitaip kalbėjo mums kadaise Šventasis Martynas. Tai IV a. gyvenęs vyskupas, pasižymėjęs gailestingumo darbais, ypač neturtėlių šalpa. Jo garbei ir paminėjimui lapkričio 11-ąją degame žibintus, kuriame laužus, nes šviesa – tai gėrio ir vilties simbolis.
Šia proga Panevėžio gamtos mokykloje vyko renginys vaikams „Šventas Martynas“. Mus aplankė Šventosios mergelės ir kankinės Kotrynos seserų kongregacijos vienuolyno sesuo Kristina ir Velžio gimnazijos mokiniai. Kartu minėdami šią paskutinę rudens dieną kalbėjome apie gerumą, atlaidumą ir tikėjimo šviesą. Prisiminėme senuosius šios dienos papročius, dalijomės Šv. Martyno duona ir degėme laužą. Žinoma, vaikai aplankė ir mūsų augintinius oželius, kadangi ši diena minima ir kaip balto ožio diena. Geros nuotaikos ir naujų įspūdžių nesugadino net švelnus lietus.
Mūsų senoliai sako, kad „Jei per Martyną antis ant ledo - per Kalėdas bus vandenio“. Taigi kadangi per Martyna sulaukėme lietaus, tai per Kalėdas reikia tikėtis ledo...
Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams ir iki kitų susitikimų!