„Nepirk nieko“ diena

 
Nepirk nieko diena

Kasmet paskutinį lapkričio šeštadienį minima tarptautinė pasipriešinimo pirkiniams arba „Nepirk nieko“ diena, siekianti atkreipti dėmesį į perdėtą vartotojiškumą, jo žalą planetai ir socialinei aplinkai. Šio judėjimo atsiradimą paskatino ,,Juodojo penktadienio“ išpardavimų karštligė.
Prieš didžiuosius metų šventinius apsipirkimus mažesnėmis kainomis susivilioję žmonės dažnai perka neapgalvotai. Šventėms praėjus dažnai lieka krūvos pakuočių atliekų bei dovanotų nereikalingų menkniekių, lentynose renkančių dulkes. Daug dovanotų daiktų galiausiai atsiduria ir šiukšliadėžėse. Stabtelėkime ir pamąstykime, ar iš tiesų man reikia tiek daug daiktų, ar mano dovanėlėmis artimieji džiaugsis ilgą laiką, ar kiekvieną dovaną būtina supakuoti? Galvoti prieš perkant reikia ir dėl to, kad didėjant mūsų vartojimui bei augant gamybai, vis daugiau jaučiamos ilgalaikės pasekmės gamtai: eikvojami gamtos ištekliai, didėja oro tarša.
„Nepirk nieko“ diena yra viena iš pilietinių iniciatyvų, kviečiančių kasdien vartoti atsakingai, siekti mažinti kasdieniame gyvenime susidarančių atliekų kiekį. Šią dieną galime minėti įvairiai: nepirkti nereikalingų daiktų, atliekoms suteikti naują gyvenimą – perdirbti ir naudoti juos kitoms reikmėms, keistis dar gerais, bet jau nereikalingais daiktais užuot juos išmetus, neiti į parduotuvę!
Tarptautinė nieko nepirkimo diena - puiki proga pradėti rūpintis aplinka, mažinti atliekų kiekį ir vartojimą. Galime tapti sveikesnės ir sąmoningesnės bendruomenės nariais. Būk atsakingas – tau patiks!