Daiktų iš praeities paroda „Atverkim langines“

nr1
nr10
nr11
nr12
nr13
nr14
nr15
nr16
nr17
nr18
nr19
nr2
nr20
nr21
Nr22
nr3
Nr4
nr5
Nr6
nr7
nr8
nr9

Virtuali senų daiktų iš praeities paroda „ATVERKIM LANGINES“ skirta Vasario 16-ajai - Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.
Žmogus savo pasaulio neįsivaizduoja be daiktų, o pažvelgęs į daiktus, įsivaizduoja kokiame pasaulyje gyveno kitas žmogus. Mūsų daiktai - mūsų istorija, mūsų krašto istorija. Mes negalime pamiršti nieko kas buvo, nes nebesuprasime kur esame, kur einame, ko siekiame. Daiktai iš praeities - puiki tautiškumo ugdomoji priemonė, leidžianti prisiminti, o gal pirmą kartą pamatyti, kokių daiktų apsuptyje gyveno mūsų protėviai.
Laikmetis neleidžia apžiūrėti eksponuojamų daiktų iš arti, paliesti, pakiloti - tik pažiūrėti. Parodoje susipažinsite su senaisiais namų apyvokos daiktais, įrankiais, skirtais ruošti valgį, gaminti ir prižiūrėti audinius, apšviesti trobą, žvejoti, ūkio gyvulius prižiūrėti ir kt. Pažiūrėkime į tuos daiktus, pasvarstykime kokia gi jų paskirtis? Tad geros virtualios kelionės laike į mūsų tėvų, senelių, prosenelių daiktų pasaulį.
Parodos eksponatus surinko mokyklos vyr. metodininkė Rima Ivanauskienė