Tradiciniai, bet šįmet kitokie neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projekto renginiai Panevėžio gamtos mokykloje


Tačiau kiti renginiai šįmet buvo kitokie... Dėl epidemiologinės padėties šalyje paskelbus karantiną, pakeitėme kai kurių renginių organizavimo formą arba juos vykdėme nuotoliniu būdu. Rugsėjo-spalio mėnesiais, siekiant išvengti kontakto tarp skirtingų mokyklų mokinių, renginiai buvo organizuojami kiekvienai dalyvių komandai atskirai.
Kasmetinis ir jau tapęs tradiciniu bendras 3 mokyklų prevencinis-edukacinis renginys „Draugystės laužas” šįmet taip pat buvo kitoks: „Ąžuolo”, Beržų progimnazijų ir Gamtos mokyklos mokinių komandoms jis vyko atskirai.
Spalio mėn. pirmieji prie „Draugystės laužo“ atskubėjo Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos moksleiviai. Šaunuoliams iš „Ąžuolo“ nesutrukdė ir lietingas oras: padirbėję edukacinėje pamokoje „Pirkdamas – mąstau, rūšiuodamas – taupau“, vaikai kartu su mokytojais užsiėmė neįprasta kūrybine veikla: piešė rudeninius lapus ant tekstilės su plaktukais. Užsiėmime dalyvavę vaikai patyrė naujų įspūdžių, sužinojo įdomios informacijos ir turėjo galimybę geriau pažinti vieni kitus neformalioje aplinkoje.
Beržų progimnazijos komanda, atvykusi po keletos dienų, dalyvavo orientacinėse varžybose, žaidė sportinius žaidimus, daržininkavo. Tradiciškai renginiai baigėsi prie mokyklos laužo, skanaujant ant laužo keptas bulves, pagardintas pačių vaikų pasigamintais prieskoniais ir sviestu.
Gamtos mokyklos socialinių partnerių gretas, vykdant prevencinius projektus, 2020 m. papildė Mykolo Karkos pagrindinė mokykla ir Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras.
Popietės „Susitikime prie laužo“ Gamtos mokyklos ir Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos mokiniams organizuotos atskirai. Pirmieji į popietę rugsėjo pradžioje atskubėjo Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos antrokai. Jie smagiai, turiningai praleido laiką, išmoko ir sužinojo naujų dalykų: mokėsi įkurti laužą, susipažino su Gamtos mokyklos augintiniais, sudalyvavo keliose sportinėse estafetėse, vaišinosi prie laužo. Grįžę į savo mokyklą, pasidalinę įspūdžiais, antrokai pagamino didelį plakatą „Mes prie laužo“, kurį atsiuntė Gamtos mokyklai.
Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, bendradarbiaudamas su Gamtos mokykla, įgyvendino bendrą renginį ,,Patyčias keičiu į draugystę“, skirtą tarptautinei Tolerancijos dienai. Jaunimo klasių mokinės pynė draugystės apyrankes ir jas dovanojo Gamtos mokyklos ugdytiniams. Gamtos mokykloje vykusi edukacija suartino vaikus bendrystei.
Tikimės, Panevėžio gamtos mokyklos ir minėtų mokyklų bendradarbiavimas, įgyvendinant neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektus, finansuojamus Panevėžio miesto savivaldybės, tęsis ir ateinančiais metais bei pakvies minėtų mokyklų projektų dalyvius į prasmingus ir įdomius renginius.