Gamtos mokykloje buvo vykdomas projektas „Gamtos taku“

1
2
3
4
5
6
7

2020 m. spalio-lapkričio mėnesiais Gamtos mokykloje buvo vykdomas projektas „Gamtos taku“. Mokyklos būrelius lankantiems mokyklinio amžiaus vaikams buvo organizuotas turiningas, edukacija grįstas laisvalaikis. Ugdant vaikų atsakingo vartotojo įpročius ir skatinant prisidėti prie aplinkos tausojimo, vaikai buvo mokinami rūšiuoti atliekas, naudoti daugkartinius maišelius. Juos kūrybinėse dirbtuvėlėse patys dekoravosi augalų motyvais. Gerų emocijų vaikams paliko užsiėmimas mokyklos darže, kuomet nuiminėjo pupelių derlių jas rūšiavo, tyrinėjo, skaičiavo kolekcijoje esamas pupelių rūšis. Pupeles panaudojo ne tik sriubos virimui, bet ir papuošalų gamybai. Formuojant sveikos gyvensenos pagrindus vyresnių klasių mokiniai analizavo žymaus lietuvių filosofo V.Vydūno požiūrį į sveikatą, grožį, dvasingumą. Užsiėmimuose apie gyvūnus mokiniai formavosi atsakingą požiūrį į gyvąją gamtą ir žmogaus elgesį su jais. Karantino metu projekto veiklos organizuotos nuotoliniu būdu virtualioje erdvėje. Vaikai piešė Gamtos mokyklos gyvūnus, kūrė jų aprašymus. Rinko informaciją apie sraiges, įvairia technika jas kūrė. Artėjant gražiausioms metų šventėms vaikai savo namus pasipuošė adventiniais vainikais.
Vaikų dalyvavimas projekto veiklose ugdė gamtosaugines vertybes, atsakomybės jausmą už supančią aplinką, mokiniai įgijo naujų gebėjimų, žinių, patirties.