Šv. Pranciškaus - dangiškojo gamtos globėjo skverelis

Prancikus_1
Prancikus_2
Prancikus_3

Pavargot nuo miesto šurmulio, pasiilgot gamtos artumo? Jauki lauko edukacinė erdvė „Šv. Pranciškaus - dangiškojo gamtos globėjo skverelis” laukia Jūsų: įrengtas informacinis stendas, skulptūra papuošta užrašu (dekoratyvūs kalvio darbai), nutiestas akmenimis grįstas takelis, įrengti gėlynai su akmeniniais atitvarais, estetiškai suformuoti skverelio želdiniai, rekonstruota veja.
Pagrindinis skverelio akcentas – 2015 metais skulptoriaus Valdemaro Gudaičio sukurta medinė Šv. Pranciškaus – gamtos globėjo skulptūra. Ją Panevėžio gamtos mokyklai padovanojo Vilniuje gyvenantis verslininkas Antanas Šakinis, atsidėkodamas jauniesiems gamtininkams už ąžuoliukų sodinukus.
Informaciniame stende galima rasti trumpą Šv. Pranciškaus Asyžiečio (1182-1226) - pamokslininko, piligrimo, vienuolio, poeto, katalikų šventojo, Italijos, gyvūnų, katalikybės plėtros, gamtosaugos ir prekybininkų globėjo, - gyvenimo ir veiklos credo.
Spalio 4-oji yra Šv. Pranciškaus iš Asyžiaus mirties diena, nuo 1931 m. minima kaip Pasaulinė gyvūnų diena, tad šią dieną skverelyje vyksta renginiai ir veiklos, skirti pasaulinei gyvūnų dienai paminėti.
Šalia skverelio - natūralios pievos, leidžiančios miesto vaikams geriau pažinti pievos ekosistemą: būdingus augalus, čia apsilankančius gyvūnus. Galimybę susipažinti su biologine įvairove praplečia ir mokyklos gėlynuose auginamos dekoratyvios vienmetės ir daugiametės gėlės bei dekoratyviniai krūmai.
Augalai yra prieinamiausi žinių, informacijos šaltiniai, bandymų, eksperimentų ir tiesioginių aplinkos stebėjimų objektai.
Akmenukais grįstas takelis kūrybingų pedagogų dėka tampa “Pažinimo takeliu”, skatinančiu stebėti, tyrinėti bei atlikti įvairias užduotis.
Skverelis yra ne tik edukacijos, bet ir poilsio bei sveikatingumo teritorija, pritaikoma tiek fizinei, tiek emocinei ugdytinių sveikatai stiprinti. Ramybės erdvėse, susėdus ant žolės, klausomės gamtos garsų, kuriame istorijas, šnekučiuojamės, žaidžiame ramius žaidimus.
Vaikų ugdymas gamtos apsuptyje padeda visais pojūčiais pažinti aplinką, suprasti aplinkos ir gyvenimo kokybės sąsajas, formuoti aplinkai palankų gyvenimo būdą ir vertybines nuostatas, išlaikyti pagarbų santykį su gamta.