Edukacinė erdvė prie laužo „Atsakingas elgesys gamtoje – saugi aplinka ir žmogus“

Lauzaviete_1
Lauzaviete_2
Lauzaviete_3

Mokyklos teritorijoje, saugioje vietoje įrengta stacionari laužavietė, šalia jos - informacinis stendas „Atsakingas elgesys gamtoje – saugi aplinka ir žmogus”. Saugiu atstumu nuo laužavietės įrengta aikštelė edukacinei veiklai ir(ar) poilsiui (stalas, suolai). Laužavietės edukacinė paskirtis: supažindinti mokyklos mokinius, bendruomenę, lankytojus su iškylavimo gamtoje privalumais ir kultūringo elgesio gamtoje taisyklėmis, suteikti žinių ir praktinių įgūdžių apie vieną svarbiausių poilsiavietės akcentų – laužą, mokyti saugiai elgtis prie laužo, suteikti džiugių emocijų bendraujant, žaidžiant, vaišinantis.
Vienas svarbiausių uždavinių - skatinti visuomenę suprasti aplinkosaugos problemas, kylančias dėl neatsakingo žmogaus elgesio gamtoje, inicijuoti ir populiarinti tausojančio buvimo gamtoje tradicijas.
Vasarą stovyklaujantys mokiniai, projektų ir įvairių renginių dalyviai, bendruomenės nariai mokosi, kaip teisingai ir saugiai įkurti laužą, kokį parinkti kurą, kaip besikurenantį laužą prižiūrėti, kaip sutvarkyti laužavietę, baigus ja naudotis.
Veikla prie laužo: vaišinimasis lauže keptomis bulvėmis, šilta žolelių arbata, žaidimai gamtoje, pažintinė-tiriamoji veikla, pokalbiai, pasakojimai, dainos... Laužo šiluma vienija, skatina bendrauti...