Stendas „Paukščiai – plunksnuotų stuburinių gyvūnų klasė“ ir paukščių iškamšų kolekcija

Iskamsos1Iskamsos2

Stendas „Paukščiai – plunksnuotų stuburinių gyvūnų klasė“ ir paukščių iškamšų kolekcija – informacinė, pažintinė, edukacinė ekspozicija. Lankytojai supažindinami su skirtingų rūšių paukščiais. Iškamšos eksponuojamos pažintiniais tikslais – supažindinti su jų pagaminimo technika, aptarti skiriamuosius paukščių požymius, jų sandarą, rūšis, prisitaikymo prie aplinkos sąlygas. Ekspozicijoje - 20 iškamšų iš kurių juodakaklis naras ir didysis baublys yra labai reti ir įrašyti į Raudonąją knygą. Uralinė pelėda Lietuvoje yra tik pastebėta, bet čia neperi.
Informacinio stendo simbolis – pelėda. Tai išminties, proto, mokslo paukštis, kuris lankytojams perteikia susistemintą informaciją apie paukščius.