„Laisvės paukščiai"

Pauksciai01
Pauksciai02
Pauksciai03

„Laisvės paukščiai“ -  meninė, edukacinė paukščių kompozicija simbolizuojanti  12 mėnesių. Paukščiai - tai gerovės sargai, simbolizuojantys laisvę, kylimą link dangaus, magiškas žinias. Liaudies išmintis byloja, jog tiems, kas supranta paukščių kalbą, atsiveria svarbi išmintis ir žinojimas. Paukščiai eksponuojami pažintiniais tikslais – atpažinti mėnesių požymius, tyrinėti metų laikų skirtumus ir juos apibūdinti, skaičiuoti mėnesius, eiliškumo principu dėlioti metų mėnesius ir juos įvardinti. Sparnuočiai ištapyti kiekvienam metų mėnesiui būdingais gamtos reiškiniais. Vienas iš paukščių yra ,,stebuklingas", galintis išpildyti kiekvieno lankytojo norus, tai jo gimimo mėnesio paukštė. Šios idėjos autorė - Regina Kliminskienė, o įgyvendino metodininkė Vilma Baltuškienė.