„Medžio sodinimo “ pamoka

Medeliai6
Medeliai7
Medeliai8

Jaunieji Gamtos mokyklos ugdytiniai susirinko į „Medžio sodinimo“ pamoką. Aptarėme medžio sodinimo etapus ir pasiskirstėme darbus. Prieš sodinant medį reikia pasiruošti šiam darbui. Sodinuką reikia gerai apžiūrėti, pašalinti atskilusias šaknis. Jei kyla pavojus, kad šaknys apdžiūvo, reikia parai pamerkti į šaltą vandenį taip, kad visos šaknys būtų vandenyje. Prieš pat sodinant medį, reikia paruošti molingą mėšlo mišinį: 1 kibirą šviežio karvių mėšlo sumaišyti su kibiru molio ir pasukti iki lengvos konsistencijos tirštumo. Į tokį mišinį būtų gerai įdėti heteroauksino tirpalo. Tai žymiai pagreitintų medžio šaknų regeneraciją. Sodinukų šaknys prieš pasodinimą yra aptepamos šiuo tirpalu.
Iškasame medžiui sodinimo duobę pagal šaknų apimtį, iš šiaurinės pusės įstatome medį, ištiesiname šaknis ir šalia jo įsmeigiame kuolą.
Sodinant medį, ypatingą dėmesį reikia skirti sodinuko pasodinimo į žemę gyliui: šaknų kaklelis turi būti 3-5 cm aukščiau už žemės paviršių. Kada žemė duobėje nusės, o kartu su ja ir medis, tada jis bus viename lygyje su žemės paviršiumi. Žemė į duobę su sodinuku beriama per kelis kartus, gerai suplojant ją prie šaknų, kad nebūtų jokių tuštumų. Naujai pasodintas medelis yra pririšamas prie kuolo.
Pasodinus medį jį reikia palaistyti 2-3 kibirais vandens, o aplink kamieną žemės paviršių reikia apdėti 10 cm sluoksnio mulčiumi iš puveningos žemės arba komposto.
Pasodinę medį, vaikai žaidė, stebėjo mokyklos gyvūnus, mokėsi saugaus elgesio gamtoje.